/Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Nasza szkolna społeczność już kolejny raz uczestniczy w Szlachetnej Paczce.

Szlachetna Paczka SZLACHETNa PACZKA pomaga  rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i bez inicjatywy.

Szlachetna Paczka daje mądrą pomoc, czyli taką, która nie demoralizuje a daje szansę na zmianę.

Szlachetna Paczka pomaga ludziom, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.

Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek.

Nasi Szkolni wolontariusze potrzebują naszej pomocy !!!

1. Indywidualnej jeśli ktoś chce – może wybrać z dostępnej na librusie listy potrzebną rzecz  i sam ją kupić
  2. Tej osobistej – zapraszamy na Wielkie Pakowanie  6-7 grudnia
  3. I finansowej poprzez dobrowolne wpłaty klasowe lub indywidualne na konto Rady Rodziców naszej szkoły z dopiskiem „Szlachetna Paczka
Podobny obraz

?

Z góry Bardzo DZIĘKUJEMY za każdą pomoc

Kolejny raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu społecznego „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomagamy pani Barbarze. Liczymy na to, że znajdą się wśród naszej społeczności szkolnej osoby chętne do wsparcia zbiórki potrzebnych artykułów i tak, jak w ubiegłych latach sprawimy radość osobie potrzebującej pomocy.

• Każda klasa otrzymała listę produktów do zakupu. W każdej sali jest karton, do którego dzieci mogą wkładać przyniesione artykuły.

• Lista prezentowa znajduje się poniżej. Osoby, które będą chciały z niej coś kupić proszone są o wcześniejszy kontakt poprzez Librusa z p. Katarzyną Morą lub p. Natalią Waksmańską.

• Zachęcamy również do napisania kartki świątecznej/ listu do pani Barbary- przekazujemy p. N. Waksmańskiej lub p. K. Morze.

• Będziemy również potrzebować kartonów, w które będą pakowane rzeczy.

• Dodatkowo można wpłacać datki na konto Rady Rodziców , które zostaną w całości przeznaczone na zakup brakujących rzeczy.
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10
ul. Jasielska 49/53
nr konta: 60 1020 1055 0000 9302 0190 1685
koniecznie z dopiskiem „SZLACHETNA PACZKA”

Harmonogram:
– 25.11.-4.12. 2019 r. zbiórka produktów
– 6-7.12.2019 r. pakowanie i przekazanie paczek

Osoby odpowiedzialne:
p. Katarzyna Mora
p. Natalia Waksmańska

Historia Rodziny

Pani Barbara (87 lat) w młodości pracowała w Wytwórni Papierów Wartościowych. Zajmowała się sortowaniem banknotów, lubiła swoją pracę i do dziś wspomina ją z dużym sentymentem. Życie prywatne dzieliła z ukochanym mężem, z którym wychowała syna. Jej życie wyglądało normalnie mimo, iż w wieku 8 lat uległa poważnemu wypadkowi, w wyniku którego straciła obie nogi. Nauczyła się jednak normalnie funkcjonować i na przekór losowi starała się zawsze cieszyć z tego co miała. Niestety kilka lat temu odszedł mąż pani Barbary, a niedługo po nim przedwcześnie zmarł jej syn. Pani Barbara została całkiem sama. Zmagała się z depresją, lecz ostatecznie wygrała z chorobą. Niestety od tego czasu cierpi na zaniki pamięci, coraz częściej też odczuwa bóle kręgosłupa i kończyn. Pani Barbara żyje jedynie ze skromnej emerytury (1651 zł), po odjęciu kosztów utrzymania i opłat za leki na życie pozostaje jej 603 zł. Gdy jest ładna pogoda kobieta próbuje podreperować swój budżet sprzedając buciki dziecięce i sznurówki na ławeczce pod blokiem. Niestety zainteresowanie przechodniów jest znikome. Pani Barbara zamiast zamykać się w czterech ścianach mieszkania, szuka kontaktu z drugim człowiekiem. Wyjście z domu ma dla niej wymiar terapeutyczny. Uwielbia spędzać czas na ławeczce, gdzie obserwuje przechodniów, rozmawia z sąsiadami. Pani Barbara zaprzyjaźniła się też z opiekunką socjalną, która pomaga jej w obowiązkach domowych. Mimo niepełnosprawności pani Barbara jest pogodną osobą, nie poddaje się złym myślom. Chciałaby do końca swych dni być samodzielna, pragnie mieć przyjaciół i życzliwe osoby wokół siebie.

Lista prezentowa
• Piżama (Całoroczne)
Rozmiar: XL, Uwagi: koszula nocna – pani Barbara jest niskiego wzrostu
• Bielizna (Całoroczne)