/Ważne informacje!
SP10 Jasielska

Ważne informacje!

Drodzy Rodzice,

5 października b.r. odbyło się  spotkanie przewodniczącej Rady Rodziców z Dyrekcją naszej szkoły. Na spotkaniu tym poruszyliśmy następujące zagadnienia:

Nasza szkolna społeczność została bezpośrednio dotknięta przez pandemię koronawirusa- zmarł tata jednego z uczniów. Ucznia jak i jego klasę obejmie pomoc psychologiczna. Każdy rodzic w szkole przez librusa dostanie informację o możliwości pomocy osieroconej rodzinie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo tej rodziny jest w rękach całej szkolnej społeczności- nosimy maseczki, myjemy ręce, zachowujemy odstęp- robimy wszystko, by wirus już nie dotknął tej, ani żadnej innej rodziny.

W trosce o bezpieczeństwo szkoła podjęła decyzja, o zamykaniu wejścia do szkoły przez szatnie o godz.8:10. Na przerwy będzie otwierane, a wejście będzie kontrolowane przez nauczyciela lub pracownika administracyjnego. Spóźnione osoby będą mogły wejść do szkoły jedynie przez wejście główne.

Istnieje możliwość, rezygnacji przez klasę z chodzenia z na basen w tym semestrze. Klasa, która się na to zdecyduje musi złożyć pismo podpisane przez wszystkich rodziców uczniów tej kasy. Obecnie z tej możliwości skorzystała jedna klasa.

W dalszym ciągu podtrzymywany jest zakaz jazdy na wycieczki autokarem. Jedynym wyjątkiem jest przejazd na basen. Wyjścia pozaszkolne mają być w odległości od szkoły pozwalającej na przejście na piechotę .

Dzień Nauczyciela. Ze względów bezpieczeństwa odchodzimy od tradycyjnego obchodzenia tego dnia (kwiaty, prezenty). Dzieci w tym dniu nie mają lekcji – działa tylko świetlica. Ponieważ nauczyciele i tak muszą być w szkole, Rada Rodziców w porozumieniu z panią Dyrektor kupi w imieniu rodziców i dzieci słodki poczęstunek dla nauczycieli, by mogli Dzień Edukacji Narodowej świętować. Wyjątkiem może być prezent indywidulany-klasowy dla wychowawcy po wcześniejszy uzgodnieniu z nim, że taki prezent przyjmie. Jeśli wychowawca wyrazi zgodę, kwiaty/prezent można wręczyć 13X klasy 1-3 na lekcji, kl.4-8, na godzinie wychowawczej. Wszystkie te środki ostrożności są powzięte ze względu na obecną pandemię.

Prośba od dyrekcji, by do szatni rodzice wchodzili tylko po to by odebrać dziecko. Wszelkie rozmowy towarzyskie prosimy prowadzić poza terenem szkoły. Prosimy o powstrzymanie się od głośnej krytyki szkoły i jej pracowników przy dzieciach i na terenie szkoły. Takie dyskusje prowadzą do niepotrzebnych napięć.

Dalej zbierane są w szkole zakrętki- brązowy kosz na dole schodów przy wejściu do szatni.

Rodzice proszeni są o wyrozumiałość w przypadku  wpisywania zastępstw przez dyrekcję na Librusie w weekendy. Niestety sytuacja jest teraz mocno dynamiczna i nieobecność nauczyciela może być zgłaszana w ostatniej chwili.

Etyka i Religia. Dyrekcja robi co może , by ułożyć jak najlepiej plan, niestety nie w każdej klasie udaje się by zajęcia te były na początku lub końcu dnia nauki.

Dodatkowe zajęcia dla klas 8. Jedynym rocznikiem, który miał zajęcia dodatkowe  przygotowujące do egzaminu był podwójny rocznik, który o miejsca w szkole walczył z gimnazjalistami. Pieniądze na ten cel dała gmina i było to zdarzenie jednorazowe. Teraz tych pieniędzy gmina nie ma. Obecne klasy 8 miały przez 3 lata (w klasach 5,6,7) tzw. godziny dyrektorskie na matematykę. Godziny dyrektorskie są przeznaczone na naukę nie można  przeznaczyć je na „tłuczenie testów”. Niestety nie ma w tym roku zajęć ZDW, bo nie ma na to funduszy. Opcja proponowana przez RR omówiona z dyrekcją wygląda finalnie tak: a) jeśli RR znajdzie firmę, która będzie przygotowywała klasy 8 do egzaminu w cenie nierynkowej (korzystnej dla uczniów i rodziców) szkoła wówczas użyczy sale na ten cel bezpłatnie. Za zajęcia zapłacą rodzice zainteresowanych uczniów; b) jeśli firma będzie dawać ceny rynkowe wówczas szkoła może takiej firmie wynająć sale.